Meid on kaks – Ülle ja Andres Pind. Me oleme koos nii pereelus, kui tööelus ja oleme õnnelikud, et saame seda kõike teha koos, ühtse tandemina!
Ülle
Olen enesearengu- ja juhtimiskoolitaja, konsultant, coach ja keraamik. Kuni 2024 aasta maikuuni olin personalijuht erinevates rahvusvahelistes organiatsioonides nagu Swedbank, Ericsson, Elcoteq, Stora Enso ja Paikuse Saeveski. Õppinud olen rätsepaks, juristiks, kommunikatsioonijuhiks, personalijuhiks ja coachiks. Ka pillimäng ei ole mulle võõras ja akkordeoni olen samuti läbi elu mänginud. Keraamikat olen armastanud juba varajasest lapseeast ja õppinud seda viimased 14 aastat Eesti erinevate ja andekate keraamikakunstnike käe all. Teen seda, mida armastan ja armastan seda, mida teen. Mul on üks suurepärane poeg.
Andres
Mina olen rohkem mesinik, mesilasteraapia edendaja ja enesejuhtimise koolituste läbiviija. Elukestev õpe ja isiklik areng on mu loosungiteks. Tunnen end hästi ka turunduses ja digimaailmas. Soov toimetada loodusega koos, loovalt ja säästlikult on toonud mind taas tagasi loodusele lähemale. Ülle suunamisel ja koos Üllega koos oleme õppinud keraamika ja käsitööseepide valmistamist. Täna kuulub PintDali Kunstimajas minu spetsialiteeti lisaks mesindusele, käsitööseepide valmistamisele ka keraamika valmistamine, põletuse teostamine ja teenuse osutamine ning raku-keraamika töötubade läbiviimine. Mul on kolm suurepärast tütart.
PintDali Heaolukeskus
Asub Pärnumaal, Paikuse osavallas, Tõntsu talus, kauni Reiu jõega piirnevas paradiisis. Paradiis neh, sest siin on loodus - vulisev vesi, linnud ja loomad otse stuudio akna all, põlispuud ja värske-värske õhk!
Meie heaolukeskus alles areneb, kuid juba saame pakkuda keraamikatöötube hubases stuudios, enesearengu- ja juhtimiskoolitusi veelgi hubasemas salongis või ka lihtsalt mõnusat meeskondlikku olemist sõpruskonnnale või meeskonnale. Heaolukeskuse kasutuses on keraamikastuudio, koolitussalong ja roosisaal. Kevadest sügiseni on soovijate kasutuses ka mesilasteraapiamaja.
Jutud keraamikast
- Keraamikaahju soojus kandub edasi
- Inspiratsiooni ammutamine
- Isikupära keraamikas
- Praktilised tarbenõud
Savi annab võimaluse anda oma tunnetele ja unistustele vormid. Savi on väga tundlik ja elav materjal, tuleb ta ju loodusest. Savi ootab voolimisel ideed, rahulikku keskendumist ja hoolivat suhtumist. Savi rahustab, kuid ei talu rapsimist. Savi on sõbralik ja lahke – kui tema omadusi tunda ja aksepteerida, tuleb ta tegevusega kenasti kaasa. Savimaterjale on erinevaid ja igal on oma iseloom. Hingega tehtud savinõu kannab oma soojust edasi ka peale keraamikaahjust väljumist.
Keraamika juures paelub mind kogu loomisprotsess erinevate etappidega, mis algab ideest, toorest savist ja lõppeb tööde 1000+ kraadises keraamikaahjus põletamisega. Keraamikat, nagu ka iga kunstiliiki, saab õppida kogu elu – see on ammendamatu tehnikate, vormide ja glasuuride tundmaõppimine ja praktiseerimine.
Keraamika valmistamisel ammutame inspiratsiooni peamisel loodusest ja ajalooga vintage lauanõudest. Meie töödest võib leida nii romantismi kui ta minimalismi mõjutusi. Ülle keraamiku käekiri pärineb paljuski lapsepõlve mõjutustest, kus imetlesin vanaisa puhvetkapis olnud romantlisi vintage vaasikesi – tassikesi-kausikesi; ema ükskuid, kuid kauneid Lorupi nõusid, aga ka minimalistlikke Tarbekunsti klaasnõusid ning hiljem Arsi keraamikatooted.
Keraamika, nagu ka iga kunstiliigi väärtus seisneb tema isikupäras ja ainulaadsuses. Kuigi sageli kliendid armastavad tellida midagi sarnast juba varem nähtule, püüan ma igat eset hoida võimalikult ainulaadsena ja mitte liialt korrata. Mõni vorm võib kasutajasõbralikkuse poolest korduda, kuid siis mängin glasuuride ja viimistlusega. Iga ese hakkab ju elama oma elu omas uues keskkonnas ja väärib ainukordsust! Alati on nauding valmistada konkreetsele inimese või sündmuse tarbeks.
Valmistan oma tööd peamiselt kõrgkuumuskeraamikana ja toidunõudele sobivate glasuuridega, mis vastavad tervisekaitsenõuetele. Tööd põletatakse keraamikaahjus kahel korral – eelpõletus 900 kraadi juures ja glasuuripõletus 1240 – 1260 kraadi juures, olenevalt glasuuridest. Nõusid võib julgelt pesta nõudepesumasinas igal režiimi ja kuumakraadide juures. Ise kasutan oma esimesi keraamilisi tarbenõusid samadel tingimustel juba rohkem kui 10 aastat